Petrovac preko Podgorice do prvog trijumfa

Fudbaleri Petrovca minulog vikenda ostvarili su prvu pobjedu u domaćem šampionatu. U meču odigranom u subotu, izabranici Nenada Vukčevića nadigrali su Podgoricu u gostima sa 3:1.

Nebesko-plavi su poveli preko Đurđevića u 14, a rezultat je poravnao Kordić u 29. minutu. To je bio i epilog prvog dijela igre. U nastavku, Petrovčane je najprije u prednost doveo japanski internacionalac Tačibana u 63, a za konačnih 3:1 pogodio je Merdović u 90. minutu.

Tim sa stadiona pod Malim brdom i dalje zauzima posljednje mjesto na tabeli sa sedam bodova, dva manje od OFK Titograda, uz utakmicu manje.

Šansu da se pomaknu sa začelja imaće u sljedećem kolu, u srijedu 4. novembra, kada na domaćem terenu upravo dočekuju ekipu sa Starog aerodroma.